שרותים
חדשות 
 

 


מה כדאי לעשות בשוק ???

 

מה כדאי לעשות בשוק ?(תחזית-הראל פיננסים) 
1 . מי שלא סובל תנודתיות, כדאי שיישאר בקרן כספית. גם אם נדבוק בתחזית אופטימית לכלכלה העולמית והמקומית, אנו מעריכים כי התנודתיות תמשיך ללוות אותנו פרק זמן לא קצר. לפיכך, לקוחות שאינם מסוגלים להתמודד עם מצבי הרוח הקיצוניים של השוק בתקופה הנוכחית, עדיף שיישארו בקרן כספית. פתרון כזה גם מבטיח הגנה אינפלציונית מפני המדדים הקרובים. אנו צופים אינפלציה של 0.35% ביוני, 0.45% ביולי ו-0.5% באוגוסט. המיסוי הריאלי בקרן כספית גם עדיף על פני מכשירים סולידיים אחרים בעלי מיסוי נומינלי (פקדון או מק"מ).
2.אג״ח קונצרני: אטרקטיביות בצמודים הקצרים. בכל העולם היתה בשבועות האחרונים פתיחת מרווחים באג"ח קונצרני, על רקעה חששות מהצמיחה ומההתפתחויות ביוון. לאחר דברי מרקל ראינו תיקון וירידה במרווחי הקונצרני באירופה וארה"ב. יש מקום לשיפור דומה גם בשוק המקומי ולפיכך אנו עדיין דבקים בהמלצתנו על אג" ח קונצרני קצר, אם כי אנו מעריכים שהתנודתיות תימשך, כיוון שהיא נובעת מלחץ מכירות באג"ח ולא ממצב עסקי בעייתי של חברות.
3.מניות: לנסות ולהמתין בתוך השוק ולא לחסל החזקות.התסריט המרכזי שלנו אינו כולל פשיטת רגל ביוון וכן כולל המשך גידול ברווחי החברות. לכן על רקע תמחור נוח של מחירי המניות אנו מעדיפים לשמור על חשיפה למניות (70%-80%) במקרים שאפשר, בעיקר לאור ההערכה כי תיקון בשוק לכשיבוא יהיה מהיר. ההערכה שלנו היא כי כאשר יגיע התיקון, ענפים מרכזיים שייהנו ממנו יהיו מגזרי הכימיה והטכנולוגיה.
בינתיים, מניות הטכנולוגיה ממשיכות להיות הסוס השחור, כאשר הנאסד"ק עשה מתחילת שנה ביצועים פחות טובים מהמדדים האחרים - מתחילת שנה הוא כבר בפיגור של 5% למול הדאו גיונס לדוגמה. הדו"ח החלש של RIM בסוף השבוע המשיך להכביד על מניות המגזר. מי שעוקב אחר החברה, גם לפני הדוח היא נסחרה במכפיל 6 והשוק לא היה אופטימי לגביה. אך גם חברות אחרות סובלות - כל ה"גורילות" (סיסקו, אינטל, גוגל, אפל) רשמו ירידות השנה. הבעיה של חברות הטכנולוגיה היא שהן מוטות תחזיות צמיחה והשקעות וכרגע השוק פסימי בנוגע לשניהם. ללא מזומן, מניות הטכנולוגיה נסחרות במכפיל ממוצע של 8, שהוא הנמוך ביותר שחברות טכנולוגיה נסחרו מאז 1995. לפיכך, ברמות הנוכחיות, אין אנו ממהרים להקטין חשיפה למניות.
      הערה:המידע הנ"ל הינו בגדר המלצה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעןץ השקעות ו/או מס המתחשב בצרכיו של המשקיע.הפרסום אינו ממצה את הוראות המיסוי.אין בתשואות ובדירוגי הקופות והקרנות בעבר כדי להעיד על תשואותיהן בעתיד.