שרותים
חדשות 
 

 


כמה עלו לכם הילדים בקיץ האחרון ???

כמה עלו לכם הילדים בקיץ האחרון ? 

הגיע הזמן לפרוע את החשבון: חופשות, קייטנות ובילויים הקפיצו את ההוצאה המשפחתית הממוצעת בחודשי הקיץ בעד עשרות אלפי שקלים ■ חמש משפחות חושפות את ההוצאות שלהן בחודשיים האחרונים(דה מרקר 30.8.11 )
 
כמה עולה להעסיק ילדים במשך שמונת השבועות של החופש הגדול - בלי גן, בלי בית ספר ובלי שגרה יומיומית?
מסתבר שלא משנה אם אתם גרים ברמלה, ומשלמים 15 שקל לשעה על בייביסיטר, או חיים בנתניה - עם אמא גננת שנמצאת בבית במשרה מלאה לאורך כל חופשת הקיץ - קרוב לוודאי שהשקעתם בחודשיים האחרונים כמה אלפי שקלים מעבר לחשבונות השוטפים, וזה לא כולל את ההוצאות על ילקוט, בגדים, ספרים ומחברות לשנת הלימודים הבאה.
 
משפחת לבנון, למשל, הוציאה על הילדים יותר מ-13.5 אלף שקל בחודשיים האחרונים. "המזגן, האורות והטלוויזיה דלקו עד השעות הקטנות של הלילה, חשבון הפלאפון עלה ב-20%, ואת ההוצאה הגדולה ביותר אנחנו רואים בחשבוניות הדלק - 1,000 שקל יותר בממוצע, בכל אחד מחודשי החופש גדול", מסבירה נורית לבנון, אם לארבעה בנים בגיל 10.5-18 ממושב איילה, הסמוך לזכרון יעקב.
 
גם בקיבוץ, שבו פועל גן הילדים בחודשי החופש הגדול ועלות הכניסה לבריכה מגולמת כחלק מהמסים שמשלמים החברים במשך השנה, ההוצאה הגבוהה על הילדים בקיץ בלתי נמנעת.
 
משפחת בן צבי, מקיבוץ גבעת חיים מאוחד, למשל, הוציאה כ-8,000 שקל על שלושת ילדיהם בחופש הגדול. "אני לא חושב שהתנהלנו באופן שונה השנה, אבל אני מרגיש שזה עלה לנו מעט יותר - בגלל עליית תעריפים כללית בקניות ובדלק", מסביר יניב בן צבי, אב המשפחה.
 
רמלה, תל אביב, נתניה, קיבוץ בעמק חפר ומושב בחוף הכרמל - חמש משפחות ישראליות נאותו להוציא מהארנק את הקבלות ותדפיסי האשראי של החודשיים האחרונים, ולחשוף בפנינו את היקף ההוצאות הנוספות שלהן לאורך הקיץ.
 
מה חושבים ההורים על ההתנהלות הכלכלית שלהם? אילו מסקנות ייקחו אתם לשנה הבאה? מרבית המשפחות שרואיינו לכתבה מאמינות שלמרות היקף ההוצאות הגבוה - השנה הן התנהלו בצמצום, ביחס לשנים קודמות.